Zurndorf je pětadvacet let lídrem v přístupu k větrným parkům v Rakousku

Větrný park Zurndorf v rakouské spolkové zemi Burgenland (Hradsko) má podobné postavení v historii větrných elektráren jako větrné parky Pavlov nebo Věžnice na Vysočině. Byly to první větrné parky svého druhu v daném regionu.

Parndorfer Platte - Wikiwand

Vítr je k dispozici zdarma a nevyčerpatelně. Jako zdroj energie významně přispívá k zabezpečení dodávek elektřiny a snižuje závislost na dovážených fosilních palivech.

Větrná energie také významně přispívá k ochraně životního prostředí (Kjótský protokol) a je nejpokročilejší technologií zelené elektřiny.

Myšlenka postavit větrný park v Burgunsku pochází od skupiny vizionářů kolem tehdejšího starosty Zurndorfu Rudolfa Suchého, kteří se ještě před přelomem tisíciletí odvážili předložit vize výstavby větrných elektráren.

V době, kdy ostatní byli ještě skeptičtí, Suchý prosazoval příležitosti a možnosti využití větrné energie.

Šest 500kilowattových větrných turbín větrného parku Zurndorf postavených v roce 1998 bylo v průběhu času nahrazeno větrnými turbínami s výkonem dva megawatty a více, čímž se region Burgenland stal v Rakousku průkopnickým region v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Dnes se větrná farma v Zurndorfu skládá z devatenácti turbín a má maximální výkon dvaapadesát megawattů.

Zurndorf leží v oblasti Parndorfské desky (Parndorf Platte), která patří podobně jako kraj Vysočina v České republice, k územím „kde hodně fouká“. parndorfská deska je jedným z největrnějších vnitrozemských regionů Evropy, srovnatelným s regiony pobřežních oblasti Severního moře.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů