Virtuální realita je naprosto jiný zážitek než hra u domácího počítače, tvrdí majitelka jihlavské herny House game
Brýle na oči, spustit hru a začít se hýbat. Virtuální realita vyžaduje od hráčů naprosto větší zážitky než hra na obyčejném domácím počítači s wi-fi připojením. Stačí nasadit brýle a vstoupit do hry v herně na jihlavském náměstí.Jsou hry ve variantě pro domácí počítače i virtuální realitu a pak hry, které jsou jen ve verzi pro virtuální realitu. Mezi hráči v Jihlavě je asi nejoblíbenější střílečka Pavlov VR.
Pavlov VR je multiplayerová hra inspirovaná legendární sérií stříleček, který je nám všem hodně dobře znám jako Counter-Strike. Jeden tým se pokouší nastražit bombu, zatímco druhý tým se snaží je zastavit. A nejen to, jsou tady i jiné režimy. Jako třeba deathmatch nebo gungame. Je zde k dispozici i verze proti zombie hordám.
„Chodí k nám i rodiny, kdy můžete radit svým dětem z pohodlí gauče a sledovat jejich hru. Nebo kamarádi, kteří hrají ve společném týmu o dvou hráčích,“ prozrazuje majitelka herny House game Kateřina Dvořáková.
Hodinový trénink videohry je i dost fyzicky namáhavý, hráči se musí hýbat s brýlemi na očích. A to je ten podstatně vyšší herní zážitek než jenom obyčejná hra u které sedíte za počítačem.
Například hra Supershot vytváří efekt podobný Matrixu , kde můžete pohybovat svým tělem co nejpomaleji, abyste se vyhnuli sprškám kulek soupeřů nebo zrychleně, když udeříte pěstí do hlavy vašeho nepřítele ve stylu akčního hrdiny. Hra také působí stylově, padouchy jsou vykresleny jako fasetovaná červená těla bez tváře, která se roztříští jako sklo, když je porazíte.
Termín pro hru je vhodné si rezervovat s dostatečným předstihem. Zájem stálých hráčů je velký. „Začínajícím hráčům vyjdeme vstříc při hledání vhodného termínu,“ říká majitelka herny Kateřina Dvořáková.