SVAK si pozval k jednání jihlavskou opozici
Vedení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko si před jednáním mimořádného zastupitelstva Statutárního města Jihlavy o vodárenské problematice pozvalo k jednání představitele opozice v jihlavském zastupitelstvu. Zástupce každého opozičního klubu zvlášť. Nejdříve představitele KSČM, den po nich hnutí ANO. „Jednání trvalo zhruba dvě hodiny. Šlo o velice přátelské setkání, bez konkrétních závěrů,“ uvedl lídr opozice Radek Popelka (ANO).
Konec dohod?
Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko zatím nijak nekomentoval schůzky s představiteli jihlavské opozice. Může jít ze strany SVAKu o vyjednávací taktiku. Zatím bylo informování o situaci ve vyjednávání vyhrazeno jihlavskému primátorovi Rudolfu Chloupkovi. Dalším krokem SVAKu je pak odeslání dopisu jihlavským zastupitelům:
Dopis je v celém znění zde:dopis zastupitelům SMJ 15.5.2015
Obsah dopisu okomentovala zastupitelka Lucie Vichrová (ANO), která se specializuje na vodárenskou problematiku:
Nesouhlasím s tím, že statutární město Jihlava mohlo od 1.7.2014 vlastnit a provozovat VH majetek, protože SVAK zaslal návrh smlouvy a dohody v březnu 2014. Návrhy jsem viděla a bohužel musím konstatovat, že přílohy těchto návrhů, seznamy VH majetku se nedaly identifikovat. Jednotlivé položky obsahovaly inventární čísla SVAKU, název VH majetku a pořizovací cenu majetku.
V lepším případě byl uveden v poznámce pozemek nebo materiál či profil vodního díla.
Nedovedu si představit, že by kdokoli podepsal takovýto návrh, když by nevěděl ani co přebírá.
K návrhu SVAKU řešení smírnou cestou – dohoda svazku a města Jihlavy uvádím, že pokud by mělo jít město touto cestou, jednání by se měla zintezivnit (4 jednání jsou opravdu málo) a SVAK by měl připravit lépe identifikovatelné přílohy (seznamy majetku), protože VAS a.s., která VH majetek provozuje na základě smlouvy mezi jí a SVAKEM, tuto identifikaci majetku má. Proto tedy nechápu proč řádné návrhy nebyly již na konci ledna 2013, ve stanovené lhůtě, městu předloženy.