Publikování informací o členství politiků v Lidových milicích chrání Ústava
Základní organizace KSČ přijala v osmdesátých letech do svých řad současného náměstka hejtmana Josefa Pavlíka. Pavlíkovi stačilo před voliči zatajit členství v KSČ a její ozbrojené složce s názvem Lidové milice.
Náměstek Pavlík zcenzuroval vlastní životopis z kterého vymazal zmínky o KSČ a Lidových milicích. Srovnání členství v Lidových milicích a spolupráce se Státní bezpečností v roli agenta má jeden podstatný rozdíl: agenti Státní bezpečnosti nedostávali umiformy a samopaly.
Členové Lidových milicí měli samopaly a byli cvičeni k vojenskému zásahu na pokyn vedení komunistické strany.
Publikování informace o členství vysočinského lídra hnutí ANO v Lidových milicích souvisí se svobodou projevu a právu voličů na informace. Pro náležitou informovanost voličů nesmí být kladeny žádné zábrany volnému toku informací a myšlenek. Demokracie nebuds věrna svým základním ideálům, pokud ti, kteří jsou u moci, mají možnost manipulovat voličstvem zadržováním informací a potlačováním kritiky.
Pravda se ubrání lži v otevřené soutěži, nemůže o ní však rozhodovat jediná osoba. Je na každém člověku, aby si odhalil svoji vlastní pravdu o členství náměstka hejtmana za hnutí ANO v Lidových milicích.Nikdo však není dost chytrý na to, aby působil jako cenzor pro všechny ostatní lidi.