Primátorova hra: dvě protichůdná vyjádření pro MFDNES za jediný týden

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek chce být senátorem. To znamená získat na Jihlavsku hlasy voličů Jihlavy i venkova. Ukončení právních sporů o provozování jihlavských vodovodů by mohlo přinést mnoho voličských hlasů, pokud by se sjednaná vodárenská dohoda líbila oběma stranám.  Primátorovy sympatie u voličů na venkově by vzrostly, zároveň by neztratil hlasy Jihlavy.

Protichůdná vyjádření primátora

Volič sociální demokracie si může z vyjádření primátora Chloupka vybrat vyjádření blízká jeho srdci. Třeba vyjádření o spolupráci s advokátní kanceláří Ondruš:

„Nechtěli jsme rušit spolupráci, ale pouze narovnat smlouvu tak, aby služba byla možná po celou dobu projednávání sporu, “ uvedl primátor Rudolf Chloupek pro deník MFDNES.

Zároveň podle deníku MFDNES primátor Chloupek popřel, že by město chtělo Ondruše ze sporu vyšachovat a vypovězením kontraktu si nachystat půdu pro dohodu se SVAK a případně i Vodárenskou akciovou společností o provozování vodohospodářské infrastruktury ve městě.

Už o týden později na konci ledna nabídl primátor Chloupek čtenářům MFDNES naprosto protichůdný postoj:

„Ten proces je neúměrně dlouhý a já osobně se budu snažit hledat cesty, jak urychlit dohody, aby nově postavené vodovody a kanály mohly být provozovány, a aby došlo ke konečnému vydání majetku. A pokud se mi podaří najít cestu kratší než několik let soudů, budu rád. Ale kroky, které k tomu povedou, si musím zmapovat. Všechny cesty mají svá pro a proti,“ přiblížil pro MFDNES svůj pohled na věc primátor.

Jinými slovy by oranžovým politikům skutečně nevadila vodárenská remíza: Jihlava se stane vlastníkem svého vodárenského majetku, o ceně vody, nájemném a dalších věcech by rozhodovala vodárenská společnost.

Remíza znamená ztráty Jihlavy

Před několika lety nabídla vodárenská společnost krajskému městu zhruba dvojnásobné nájemné i nižší cenu vody v desetiletém koncesním řízení. Dnes dostane vodárenská společnost provozování krajského města darem ve formě politické dohody radních Jihlavy.

Oranžové vedení krajského města nemá jasný postoj k dalšímu fungování městské vodárenské společnosti. Není ani jasné, zda stále platí Koaliční smlouva uzavřená na podzim 2014.

Koaliční strany se dohodly na  „dokončení přebírání vodohospodářského majetku ze SVAKu a zajištění provozování tohoto majetku pod kontrolou města“.

Poslední vyjádření primátora Chloupka naznačují i možnost provozování vodárenského majetku i jiným způsobem než pod kontrolou města.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů