Pracovní skupina Magistrátu „Kronospan“ nevyprodukovala žádný dokument za rok činnosti

Na jaře loňského roku oznámil náměstek jihlavské primátorky Vít Zeman vznik pracovní skupiny Magistrátu, která měla dohlédnout na činnost firmy Kronospan v Jihlavě. Jihlavské radnici se dlouhodobě nelíbí zejména záměr výrobce dřevotřískových desek Kronospan zpracovávat ve velkém odpadní dřevo.

Náměstek Zeman při vzniku pracovní skupiny uvedl, že první výstupy od ní náměstek očekává do poloviny (loňského) roku. Do pracovní skupiny údajně radnice přizvala odborníky z jiných měst a institucí.

Na dotaz Občasníku k činnosti „pracovní skupiny KRONOSPAN“ Magistrát sdělil, že skupina nebyla formálním způsobem ustanovena a její členové nebyli formálně jmenováni.

Podle Magistrátu se pouze o skupinu lidí, kteří se k danému tématu firmy KRONOSPAN, ale i k dalším otázkám životního prostředí nepravidelně dle potřeby scházejí. Jedná se o náměstka primátorky Víta Zemana (TOP09), zastupitele Filipa Děchtěrenka, Lenku Mikletičovou a Miroslava Tomance (všichni Fórum), předsedu Strany Zelených na Vysočině Patrika Priesola a vedoucí odboru životního prostředí Katarínu Ruschkovou.

Pracovní skupina Kronospan se podle informací z Magistrátu neschází pravidelně, ale dle potřeby a aktuálnosti projednávaného tématu na základě podnětu náměstka primátorky Ing. Víta Zemana. V tomto roce proběhla jednání skupiny dne 20. 1. 2020, 17. 2. 2020 a zatím poslední jednání skupiny se uskutečnilo dne 13. 7. 2020.

Magistrát města Jihlavy nebyl schopen předložit žádný dokument, který by vznikl činností pracovní skupiny. Hlavním úkolem pracovní skupiny podle Magistrátu není generování dokumentů, ale skupina pracuje jako poradní orgán. Posledním krokem byla iniciace úpravy IPPC pro společnost KRONOSPAN CR a KRONOSPAN OSB.

Integrovaná prevence a omezování znečištění (z angl. Integrated Pollution Prevention and Control – IPPC) je pokročilým způsobem regulace vybraných průmyslových a zemědělských činností při dosažení vysoké úrovně ochrany životního prostředí jako celku.

Cílem IPPC je předcházet vzniku znečištění, případně omezování jeho vzniku, pomocí volby vhodných výrobních postupů a technologií. Zároveň by mělo docházet k úspoře nákladů za spotřebované suroviny, energie a koncové technologie. IPPC překonává princip složkového přístupu, který často vedl pouze k přenosu znečištění z jedné složky životního prostředí do druhé.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů