Pelhřimov šktrl dotaci na fasádu Starokatolické církvi

Pelhřimovské zastupitelstvo odmítlo přidělit sedmdesáti tisícovou dotaci na fasádu pro domek Starokatolické církve v Pelhřimově. Pro schválení chyběli pouhé dva hlasy. Projednávání dotace přitom mělo doporučení z majetkových komisí města. I samotné projednávání dotace v komisích města nenaznačovalo problémy se schválením dotace v zastupitelstvu. Starokatolíci už jedenkrát o dotaci žádali a byla jim schválena.

„Je smutné, že někteří zastupitelé během debaty navrhovali také stažení a nakonec hlasují proti návrhu. Myslím, že každý, kdo přijme mandát zastupitele by se měl seznámit s jednacím řádem a dalšími rozhodovacími procedurami, aby věděl, co svým rozhodnutím činí – v tomto případě je to tak, že kdyby se bod stáhnul z jednání, mohlo se v žádosti pokračovat, nyní to musí žadatel celé absolvovat znova,“ řekl předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek.

Budoucí sídlo starokatolické církve v Pelhřimově

 

Rekonstrukce sídla náboženské obce

V centru Pelhřimova Starokatolická církev obnovuje dům, který se má stát sídlem náboženské obce. Při rekonstrukci starokatolíci dům částečně zbourali a na jeho místě vyrostla novostavba. Tento postup je v zásadě možný, pokud stavebník dodrží vzhled původního domu. Pro stavebníka jde o mnohem levnější postup, než oprava domu postaveného často svépomocí podle stavebních postupů před sto lety. „Nemám důvod to vnímat jako nepřátelský krok města vůči naší církvi. Nemám informace, proč nám dotace nebyla schválena,“ komentoval farář farní obce starokatolické církve v Pelhřimově Grzegorz Zywczok.

Starokatolická církev

Starokatolická církev je křesťanskou církví, která se v devatenáctém století oddělila od římskokatolické církve pro nesouhlas v základních doktrinárních otázkách, především pak v oblasti papežské neomylnosti. V Čechách starokatolická církev navazuje na odkaz husitství. Starokatolická církev používá i historický název Česká katolická církev podobojí (Ecclesia catholica sub utraque Bohemiae).

Kněžský celibát je dobrovolný. V České republice působí ve více než dvaceti městech.

“ Zkušenosti s městem Pelhřimov mám s městem dobré, jsme ve městě od roku 1999. S městem byly vždy dobré vztahy třeba při pronájmu místností,“ dodal pelhřimovský farář Zwyczok.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů