Konec LIDOSTANu. Co na to politici z Vysočiny?

Po dvaapadesáti dnech koalice lidovců a starostů (známé pod názvem Lidostan) vyzvali lidovci starosty ke změně podoby koaliční spolupráce. Starostové by se nově mohli objevit jako podpora kandidátní listiny lidovců. Tím by se obě strany vyhnuli desetiprocentní hranici pro vstup do sněmovny. Nově by postačovalo jen pět procent.

Co na to říkají regionální politici z Vysočiny?

„Lidovci jsou zde více, než sto let. Jejich renomé je stabilní a nemyslím si, že jej ovlivní případný krach jednorázového krátkodobého experimentu. STAN buďto bude spolupracovat s lidovci, top09 nebo si pružně najde jiného hostitele. Nemyslím si, že by jim to dělalo větší problémy,“ řekl sociální demokrat Michal Šmarda.

„Víte, co říkal Karel Čapek o lidovcích? Trochu pomoct, trochu škodit. No a takhle se chovají lidovci standardně i v koalici a teď se takhle zachovali ke starostům. Vlastně mě to vůbec nepřekvapilo. Mají tohle chování ve své DNA,“ prohlásil vysočinský lídr hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

 

„Rozpad koalice KDU-ČSL a Starostů se sice dal očekávat, vzhledem k nízkým preferencím v průzkumech a rostoucí nervozitě na obou stranách. Myslím si však, že to byl jeden z nejhorších kroků, který poškodil důvěru v lidovce i Starosty obecně, jak u ostatních politiků tak voličů. Je to zmatený krok stranou, který poukazuje na nejistotu a slabost této politické formace,“ řekla vysočinská předsedkyně Strany Zelených Hana Veronika Konvalinková

 

Vyjádření dalších politiků zjišťujeme.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů