Klinická smrt jihlavské koaliční smlouvy
V jihlavské politice už od Vánoc vládne podivné období s nejasným pozadím politických rozhodnutí. Co se na vánoční radě vodárensky odhlasovalo přestalo pro vedení města platit a bude se jednat znovu. K veletočům Rady města (více zde)neposkytují vedoucí představitelé koaličních stran žádné bližší informace. Koaliční politika ve vodárenství míří k rozhodujícímu bodu: smyslu fungování JVAKu jako městské firmy pro budoucí správu vodárenského majetku a vydržování armády právníků pro vedení vodárenské války.
Část oranžového vedení krajského města by ráda zahájila jednání o podmínkách vodárenského příměří. Plnění koaliční smlouvy v oblasti vodárenství by mohla doznat velkých změn. Návrat starých vodárenských pořádků by politiky připravil o starosti s vedením právní války. Smyslu jednotlivých bitev na Krajském úřadě, na Ministerstvu vnitra, u Okresního a Krajského soudu už přestávají jihlavští politici pomalu rozumět, natož aby dokázali jednotlivé bitvy vysvětlovat svým voličům.
Modří politici by rádi natrvalo zrušili městskou vodárenskou společnost do které se ještě nedávno přesunovali všichni političtí rebelové jihlavské politiky. Mezi městskou vodárenskou společností a jihlavskou radnicí vládla ještě nedávno mrazivá nálada podobná napětí období studené války mezi Východem a Západem.
Koaliční smlouva se v lednu 2016 ocitla ve stadiu pomyslné klinické smrti. Sociální, občanští a křesťanští demokraté si ujasňují další vodárenskou politiku města, kterou začala zřetelně ovlivňovat touha po vodárenském příměří a dohodě se současným provozovatelem vodárenských služeb v krajském městě.
Koaliční shoda na směru vodárenské politiky Jihlavy se hledá stále složitěji. Politické zájmy ve vztahu k městské vodárenské firmě i k pokračování právní války rozdělují jihlavskou koalici stále zřetelněji. A to i uvnitř jednotlivých politických stran.