Beseda starosty V. Meziříčí: občany zajímala bioplynka, kabiny a cyklostezka

Dva občané Velkého Meziříčí přišli na prosincovou besedu starosty města Radovana Necida (To pravé Meziříčí /ODS). Starosta Necid zrušil pravidelné tiskové konference po té, kdy se ukázalo angažování jeho bývalého stranického zástupce Petrose Martakidise v městském zpravodaji Velkého Meziříčí (více zde).

Při besedě starosta Necid důsledně rozlišoval mezi občany Velkého Meziříčí a ostatními tazateli. Na besedě si vyslechl starosta Necid kritiku jednoho z občanů na zrušení týdeníku Velkomezižíčsko a zavedení reklamního měsíčníku. „Analýzu situace udělala už za minulého vedení firma europoslance Zdechovského za dvanáct tisíc korun, pak zaměstnali paní Poulovou bývalou okresní tiskovou mluvčí  KDU-ČSL,“ popsal starosta Necid počátky změn Velkomeziříčska. To se psal zhruba rok 2008-2009.

Před volbami 2014 vstoupila do politiky tehdejší redaktorka týdeníku Velkomeziříčsko Ivana Horká. Po volbách skončil její pracovní poměr.

„Ano, dnes bych změny udělal lépe připravené. Každý den se setkáváme ve webové sekci. Tiskoviny končí,“ řekl občanům starosta Necid.

Co s bioplynkou?

Velké Meziříčí prožívá trápení s budoucností bioplynové stanice. Provozovatel velkomeziříčské bioplynky prožívá ekonomické problémy a skončil v konkursu. Ze sjednaných finančních darů skončila na účtu města jen malá část.

„Politické náklady nesu jenom já. Že to povolilo zastupitelstvo občany tolik nezajímá. Tato firma to měla vyjednáno v Oslavici,kdyby to nevzniklo ve Velkém Meziříčí, vzniklo by to jinde,“ prohlásil starosta Necid.

Starosta Necid odmítl myšlenku provozování bioplynky vlastními silami města Velké Meziříčí.“První insolvence se odvrátila pak přišla druhá. Ředitel bioplynky se mnou moc nekomunikuje, zastupitelé se mě ptají na situaci. Kdybychom ročně ušetřili milion za vytápění a dostali ještě půlmilionu darem, tak to bylo velmi výhodné,“ řekl starosta Necid.

Bioplynka je firma postavená zhruba za stodvacet milionů korun, město Velké Meziříčí splácí úvěr za modernizaci Jupiter clubu. „Myslím, že to je příležitost pro velký zemědělský podnik,“ uzavřel téma bioplynky starosta Necid. Odvoz trávy do bioplynky ve Žďáru nad Sázavou stojí Velké Meziříčí kolem tří set tisíc korun ročně.

Kolaudace fotbalových kabin

Na konci listopadu zkolaudovalo objekt fotbalových kabin, odstranění vad a nedodělků by mělo být dokončeno do poloviny prosince. „S fotbalisty jsme si řekli, že slavnostní otevření bude v březnu,“ prozradil starosta Necid. Od začátku stavebních prací velkomeziříčská radnice počítala s termínem do konce roku. Částka stočtyřiceti tisíc korun není podle starosty Necida žádnou skrytou dotací (více zde). Rychlostavba fotbalových kabin trvala tři měsíce.

Zrušeny tiskové konference města

Velkomeziříčská radnice zrušila pravidelné tiskové konference. „Informace najdou novináři a občané města na portálu Velkomeziříčska,“ řekl starosta Necid. Velkomeziříčská radnice bude pořádat tiskové konference jenom k významným událostem ve Velkém Meziříčí.

Cyklostezka

Dotazy občanů mířily i na budoucnost cyklostezek ve městě. Velkomeziříčská radnice projektuje spojení balinského a nesměřského údolí. Projektuje se úsek od Jelínkovy vily. „Projektuje se cyklostezka D1, která začíná v Měříně a končí ve Velké Bíteši. Může sloužit občanům k cestě do práce,“ naznačil starosta Necid.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů