Investice PSJ pod řízením náměstka Výborného (ČSSD) v Tunisu byla obrovský tunel
Obrovské finanční ztráty a rozsáhlé policejní vyšetrování. Náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný stojí jako projektový manažer firmy PSJ za kontroverzním projektem výstavby Sea World v tuniské osadě Hammamem na pobřeží Středozemního moře. Dokončení stavby bylo plánováno na březen roku 2012, stavba nikdy nebyla dokončena.
Starověká středomořská osada Hammamen je propagovaná jako tuniský St.-Tropez. Byla oblíbeným letním sídlem prezidenta Zine el-Abidine Ben Ali a jeho velkou rozšířenou rodinou, z nichž mnozí si postavili obrovské paláce díky bohatství, které získali během svých let ve funkci.
Byl to energetický zásah klanu Ben Ali-Trabelsi, pokrevně spřízněném s prezidentem Ben Ali, který povolal bývalého starostu města Habiba Bena Salema k podpisu změny územního plánu. V atraktivní lokalitě měla jihlavská stavební společnost PSJ vybudovat výškové domy hotelového typu. Mělo se jedná se o „integrovaný“ turistický komplex,včetně dvou věžovitých o 32 podlažích a 33 podlažích budov na ploše 19 hektarů.
Tento grandiózní projekt porušoval nejzákladnější pravidla městského plánování v Hammamemu. Po nebývalém tlaku místních obyvatel odvolal starosta města povolení k výstavbě, které se tak stalo neplatným. Přišla arabská revoluce. Stavební společnost PSJ pak stáhla své lidi z kontroverzní stavby.
Pohledávky českého dodavatele stavby PSJ, vůči tuniskému investorovi činí téměř milion eur.
Česká exportní banka, a.s., umožnila čerpání úvěru na výstavbu v Tunisu ve výši dvanácti milionů eur bez dodržení ustanovení zástavní smlouvy na pozemek . Při výkonu své činnosti exportní banka nepostupovala dostatečně obezřetně, čerpání úvěru nemělo být umožněno.
V souvislosti se špatnými úvěry stíhá policie i současného člena představenstva firmy PSJ Jiřího Skuhru, který působil jako náměstek České exportní banky při financování výstavby v Tunisu.